Telefon: +420 774 500 551
E-mail: info@daruj-darek.cz

Rukodělná výroba

Sardinie je ostrov plný přírodních krás, které jsou úzkostlivě chráněny místními úřady i na úkor rozvoje turistického ruchu a s ním souvisejícím ekonomickým rozvojem. Díky tomu se na Sardinii doposud nachází velké množství vzácných dřevin, jako korek, kaštan, dub, jasan, jalovec a jiné.

Díky této hojnosti surovin nezbytných pro dřevařskou rukodělnou výrobu se na Sardinii daří doposud uchovávat vysokou úroveň uměleckého truhlářství a stolařství. Mezi tradiční kousky sardského truhlářství patří bezesporu „cassapanca sarda“, což znamená v překladu sardská truhla. V naší nabídce najdete originální miniaturu, která byla vyrobena v dílně s certifikátem Sardského krajského úřadu - Oddělení pro ochranu sardských řemesel, které hlídá, aby nikdo nezneužil dobrého poctivého jména sardských řemeslníků, jejichž tradice se přenáší již po staletí z generace na generaci.

Babičky na Sardinii mají doma většinou její podstatně větší variantu, kterou lze díky uchování této tradiční rukodělné výroby z masivního dřeva zakoupit i dnes, ale jedná se o zakázkovou výrobu, která je pochopitelně hodně nákladná.