Telefon: +420 774 500 551
E-mail: info@daruj-darek.cz

Peeling neboli "brousek" na krásu


Pokožka potřebuje čas od času zbavit odumřelých buněk, aby mohla lépe dýchat. Ideálně k tomu slouží peeling, neboli "odlupování" toho, co by na kůži už nemělo být. Existují různé druhy peelingových přípravků. Některé jsou určené k ošetření pleti, jiné slouží pokožce těla. Rozdíl mezi nimi spočívá v obsahu, velikosti a účinnosti zrníček, která v případě užití na pleť musí být velmi jemná.

Tato kosmetická procedura je navíc nezbytná ke zvýšení účinnosti kosmetických přípravků, protože pokožka může takto naplno vstřebávat aktivní látky obsažené v krémech. Peeling stimuluje obnovu buněk a výrazně napomáhá v boji proti pomerančové pokožce.

Při provádění této účinné procedury je ale třeba dbát několika zásad. Pleti stačí takový zásah jednou týdně, pokud je sušší, pak jednou za čtrnáct dní. Pokožku těla rovněž stačí podrobovat této proceduře jednou za 2 týdny. Pokud se však snažíte zbavit celulitidy a používáte speciální anticelulitní krémy, je pro zvýšení účinnosti těchto přípravků nutné provádět peeling na problémových partiích – stehna a hýždě - jednou týdně. Jemnými krouživými pohyby krátce promasírujte pokožku, na obličeji se vyhněte očním partiím. Důležité je postupovat s citem, síla je v tomto případě na škodu.

Po provedení peelingu obličeje je nutné dobře opláchnout peelingový přípravek, aby nám nikde nezůstaly mikro granulky. Dále je důležité ihned pleť ošetřit hydratační pleťovou vodou, doporučujeme i
100% Aloe vera spray, a pleťovým krémem vhodným pro váš druh pleti.

V našem e-shopu si můžete zakoupit přírodní kosmetický přípravek pro tělový peeling od italského výrobce ATHENA´S, který obsahuje pomleté meruňkové pecky, olivový olej a pantenol. Tento vynikající přípravek je k pokožce velice šetrný a navíc má hydratační schopnosti, proto jej lze bez problémů používat i častěji.