Telefon: +420 774 500 551
E-mail: info@daruj-darek.cz

Katalytické aroma lampy


V České republice jsou sice absolutní novinkou, ale už teď je jím předpovídána úspěšná budoucnost. Katalytické aroma lampy reprezentují současné trendy moderních domácností a to jak v oblasti vůní, tak především v oblasti dekorací, protože aroma lampy jsou díky nádobkám, které jsou obvykle citlivě propracované, vynikající dekorací do jakéhokoliv prostoru. Ať už vám tento článek poslouží jako tip na dárek, nebo jako motivace ke koupi, ani jeden krok nebude špatný. Vůně vytvořené s italskou precizností poskytují nejvyšší luxus a spolehlivost a v katalozích prakticky nelze sáhnout vedle. 

Katalytické lampy v současnosti

V současnosti se sice mnoho světových společností zabývá výrobou a prodejem katalytických aroma lamp, ale technologické počátky těchto „voňavých nádobek“ se datují do roku 1800, kdy se používaly především na desinfekci nemocničního prostředí. Tento fakt jednoznačně dokládá jednu z jejich velkých výhod – vůně je nesmírně kvalitní a disponuje všemi certifikáty o zdravotní nezávadnosti, na které je kladen vysoký důraz, a s přehledem předčí například klasické vonné svíčky. Dnes je největším výrobcem francouzský Lampe Berger, který navíc jako první přišel i s tzv. antibakteriálními lampami, a který je rozšířil do většiny světových domácností.

Katalytické lampy v Českých zemích

Českým zemím se katalytické lampy vždy nepochopitelně vyhýbaly, i když jsou jejich výhody oproti klasickým vonným proprietám nesporné. Nejen že působí v prostoru velmi esteticky a lze volit z různých barevných provedení, ale nabízí také mnohem kvalitnější vůně. Celý systém katalytického procesu je totiž cílen na co největší množství aroma vypouštěného do ovzduší. Funguje na jednoduchém principu, kdy celý katalyzační proces odstartuje krátké zapálení. Poté se musí plamen uhasit a lampa bez vypouštění škodlivých plynů voní, čistí, desinfikuje. Navíc je prokázáno, že obsah přírodních esenciálních olejů, které mají i silné antibakteriální účinky, je velmi příznivý lidskému zdraví, protože dokáže zabít až 60% škodlivých mikrobů v ovzduší. 

Pokud vás katalytické lampy zaujaly, neváhejte. Stačí si vybrat flakónek, který se vám libí, a poté už jen doladit vůni. K dispozici je typ oceán, zelený čaj, citrusové plody, květinové vůně, pomeranč skořice a další, přičemž některé působí i proti komárům. Dekorativní účely, perfektní přírodní aroma, originalita a vysoká účinnost; to jsou čtyři faktory, díky kterým se katalytické aroma lampy probíjí i na náš trh.

Přečtěte si  článek:
Vše o katalytických aroma lampách.