Telefon: +420 774 500 551
E-mail: info@daruj-darek.cz

Italská kosmetika Athena´s

Představujeme vám výrobce italské kosmetické řady Athena´s, kterého jsme pro vás vybrali, abychom doplnili náš sortiment dárků i kvalitními kosmetickými přípravky. Italský výrobce kosmetiky Athena´s se sídlem v Pianoro (okres Bologna) je specializovaný na výrobu kosmetických řad určených jak pro ošetření pleti, tak těla. Vzhledem ke své čtyřicetileté působnosti se rozrostl na hlavních světových trzích v Evropě, USA, Ruské federaci a Japonsku.

Výsledky dosažené i na italském trhu vyplývají z konstantních investic do laboratorního a technologického výzkumu, zlepšování kvality a do zákaznického servisu. Tato filosofie ve spojení s excelentním vztahem mezi kvalitou a cenou výrobků, řadí Athena´s na vedoucí pozice mezi tvůrci jedinečných produktů, a to z pohledu inovace, originality a přitažlivosti. Silnými stránkami firmy Athena´s jsou kreativita, vývoj, design a letitá zkušenost, kterými se v synergickém spojení s požadavky klientů dokázaly odlišit v současném světě kosmetického průmyslu. Athena´s je členem UNIPRO (Národní italská asociace firem kosmetického průmyslu) a ICEA (Italský Institut certifikace pro etiku a životní prostředí). Athena´s se může pochlubit certifikátem BIOECO COSMESI AIAB za výrobu bioekologické kosmetiky s nízkým zatížením pro životní prostředí. Výrobce spolupracuje s fakultou kosmetologie na Universitě ve Ferraře na realizaci, studii a hodnotících testech produktů z pohledu účinnosti, dermatologické a oftalmologické tolerance a mikrobiologické kontroly.

Věříme, že i tentokrát projevíte důvěru novince našeho e-shopu a podělíte se s námi o tuto voňavou a jemnou zkušenost.
Přinášíme vám tyto řady kosmetiky Athena´s.

+ + Kosmetická řada ERBORISTICA s arganovým olejem + +

Vysoce účinná přírodní aktivní látka v kosmetice - arganový olej, který se právem nazývá elixír krásy. Vědecké studie dokazují, že arganový olej obsahuje vysoké procento nenasycených kyselin a vitamínů A, E a F a má výborné hydratační, výživné a ochranné schopnosti. Je bohatý na antioxidanty, brání vysychání a stárnutí pokožky, neutralizuje volné radikály, výrazně zpomaluje tvorbu vrásek.
Olej se získává z plodů stoletého stromu Argania spinosa, rostoucího v jižní části Maroka, v kraji zvaném Souss, na území Essaouira. Proces získávání oleje je velice namáhavý a dlouhý. Jeho lisování se provádí výhradně ručně. Berberské ženy si pečlivě střeží toto řemeslo, které si předávají z matky na dceru, protože je pro ně nejdůležitějším a jediným zdrojem obživy. Arganový olej je vhodný nejen na ošetření pokožky, ale i na ošetření vlasů, kterým dodává vysoký lesk a pevnost. Objevte tajemnou sílu arganového oleje, který se zcela právem nazývá marocké zlato. Arganový olej je v Evropě znám teprve krátkou dobu, ale vědomí o jeho výjimečných kosmetických účincích se šíří velmi rychle

+ + Kosmetická řada MEDITERRANEO s olivovým olejem + +

Podle staré pověsti darovala bohyně Athéna olivovník řeckému lidu Attiky. Olivovník proto, že poskytoval obživu, dřevo, stín a cenný olivový olej. Ten již od starověku používaly ženy nejen v kuchyni při přípravě pokrmů, ale i v péči o pleť, která pak byla hebká a zdravá.
Olivový olej, balzám pro tělo, obsahuje rostliné antioxidanty a vitamíny, které chrání kožní buňky před stárnutím a povzbuzují tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce. Kromě toho je olivový olej bohatý i na esenciální mastné kyseliny, které přirozeně posilují ochranný hydrolipidový plášť kůže.
Olivovníky jsou stálezelené keře a stromy s jednoduchými vstřícnými řapíkatými listy. Je rozšířen v Africe, Asii, jižní Evropě, v Austrálii a na tichomořských ostrovech. Olivovník evropský náleží mezi nejstarší kulturní rostliny. Získává se z ní především velmi kvalitní olej, plody jsou pochutina oblíbená v řadě zemí. Olivovníky jsou teplomilné dřeviny a v našich podmínkách je není možné pěstovat celoročně venku.


+ + Kosmetická řada ALOE VERA (Aloe barbadensis) + +

Aloe vera je sukulentní trvalka původem z Afriky se silnými, dužnatými listy, které obsahují velké procento zázračné šťávy. Roste v teplém a suchém podnebí na plantážích v Jižní Americe, Jižní Evropě a v Austrálii. Rostlina dozrává v průběhu čtyř až pěti let, jedná se o období, kdy má GEL obsažený v jejích listech maximální nutriční potenciál. Je to pravděpodobně nejpoužívanější léčivá a kosmetická rostlina v historii, přítomna v lékopisech každé kultury již přes 3500 let. Listy obsahují čirý a hustý gel, který je přirozeným zdrojem velkého množství důležitých nutričních prvků: více než 75 látek nezbytných pro organismus, pro jeho dobrou obživu a přírozenou rovnováhu.

Šťáva z Aloe Vera obsahuje cukry a polysacharidy s hydratačním, ochranným a imunostimulačním účinkem (glukóza, manóza, glukomanany, acemanan), Kyseliny s antibiotickým/antiseptickým a protizánětlivým účinkem (kys. aloe, kys.skořicová, kys. salicylová, izobarbaloin), 12 minerálních solí (Vápník, chrom, železo, fosfor, hořčík, mangan, draslík, měď, selen, zinek, germanium, sodík), 11 vitaminů ( A, E, vit. skupiny B: B1, B2, B3, B6, B9, B12, B15 a vit. C, beta-karoten), enzymy (amyláza,kataláza,celuláza,karboxy-peptidáza, fosfatáza, lipáza, proteáza, transamináza atd.), 8 esenciálních aminokyselin (fenylalanin, izoleucin, leucin, lyzin, methionin, threonin a valin), 11 neesenciálních aminokyselin ( kys. asparágová, glutamová, alanin, arginin, asparagin, glycin, glutamin, prolin, serin, cystein a thyrozin), saponiny, fosfolipidy, inozitol, rostlinné steroly(antiseptické a tišící bolest), rostlinné hormony ( stimulují buněčný růst a hojení tkání).

Kosmetické účinky: uvolňuje, chrání pokožku, hydratuje, je antioxidační, působí proti stárnutí, podporuje hojení, má reparační účinky(u ran,řezných ran atd.),působí jako UV filtr, čistí, osvěžuje a regeneruje tkáně, zlepšuje zásobení tkání kyslíkem, povzbuzuje imunitu, má antiseptický účinek, vyrovnává tvorbu kožního mazu a zpevňuje vlasy.

V kosmetické řadě italského výrobce ATHENA´S byl jmenovitý obsah 50% vody v recepturách výrobků nahrazen aktivním prvkem: čistou šťávou z ekologicky čistě pěstované Aloe barbadensis. Celá řada je rostlinného původu, tudíž neobsahuje živočišné deriváty. Dermatologicky testováno. Hypoalergenní parfémování.
Produkty řady ALOE VERA najdete zde.


+ + Kosmetická řada ATHÉ + +

Řešením, které zpomalí běh času, je to, jehož působení je synergické, zahrnuje účinnou prevenci a především pravidelné ošetřování kosmetickými přípravky obsahující aktivní látky poslední generace. Řada pro péči o obličej a tělo s extraktem z KOSATCE, který je účinný při zpevňování pokožky a potlačuje znehodnocování kolagenu a elastinu. Chrání kompaktnost kůže, intenzivně regeneruje a zlepšuje tonus, pružnost a hydrataci pokožky.
 
Disponuje naprosto převratnými aktivními složkami, jejichž účinnost byla potvrzena testy provedenými in vitro a in vivo. Oleox 105®, účinný antioxidant, získávaný z plodu olivovníku; Syn®-Coll, skutečná kolagenová rozbuška; Gumlange® pro dlouhotrvající hydrataci; Grant-X® Pepha®-Tight; Extrakt z kosatce, spojený s vybranými vyživujícími, ochrannými a reparačními aktivními látkami (kys. hyaluronová, vit.E, Oleox 105, aloe vera), doplňuje působení tohoto složení proti stárnutí a zanechává pokožku hladkou a sametově hebkou. Triglycerid rostlinného původu se zjemňujícím a vyživujícím účinkem. Komplex aminokyselin, sacharidů a kyselin , které se přirozeně vyskytují v pokožce (NMF), pro udržování správného stupně hydratace. Olivový olej , bohatý na vitaminy a látky, které mají silný reparační účinek a dodávají zdraví pokožce. Rýžové proteiny, hydratační a obnovující strukturu. Máslo Karité, reparační a dodávající pružnost. Aloe vera, zklidňující a osvěžující. Prov. B5 a Vitamin E, přírodní antioxidanty proti vnějšímu působení smogu, stimulují reparační procesy. Močovina a Betain, přírodní molekuly, které fungují jako zásobárna vody, hydratují a zvláčňují pokožku. Řada ATHÉ obsahuje tyto výrobky.


+ + Kosmetická řada POMERANČOVÉ KVĚTY & CEDR (Citrus medica) + +

Cedr, který je od starověku symbolem prosperity, bohatý na vitamin C a A, s vlastnostmi dodávajícími energii a tonus, se snoubí s jemnou a objímající vůní svěžích pomerančových květů, čímž vzniká pravý revitalizační elixír pro tělo i duši. 

Vlastnosti a přednosti: svěžest, energie, vitalita, regenerace, intenzivní vůně: vůně cedru, vůně citrusových plodů a pomerančových květů pro ženy i muže, restrukturační tonifikační účinek, řada rostlinného původu (bez obsahu živočišných derivátů), dermatologicky testováno na Univerzitě ve Ferraře. Vitaminové perly jsou potahované kuličky s řízeným uvolňováním vitaminu A (žlutá barva a vitaminu C (oranžová barva). Perly, kromě příjemného vizuálního efektu, dodávají vitaminům obsažených v kosmetickým přípravku větší stabilitu.
Řada je složena z následujících výrobků.


+ + Kosmetická řada MONOI DE TAHITI & MÁSLO KARITÉ + +

Monoi znamená v jazyce Reo-Maohi (starý polynéský jazyk )vonný olej a Monoi de Tahiti je skutečně olejový extrakt z rostliny Gardenia taitensis, slavné tahitské Tiarè, používané okouzlujícími polynéskými ženami zvanými „Vahines“.

Jeho existenci a každodenní používání již od pradávných časů potvrzují četné historické dokumenty, tento vonný olej je odjakživa součástí polynéské kultury. Získává se metodou, která spočívá v ponoření 10 mladých a křehkých, dosud nerozevřených a ručně sbíraných poupat rostliny Gardenia taitensis z čeledě Rubiaceae v období do 24 hodin od sběru do litru rafinovaného kokosového oleje (Cocos nucifera), získaného z jádra zralého kokosového ořechu, který vyrostl na vulkanickém a korálovém podloží Francouzské Polynésie. Květy Tiarè se takto nechají macerovat přibližně 15 dní. Podle přesných předpisů zákona o ochraně označení původu se na každý litr kokosového oleje musí použít minimálně 10 květů. Během jemné a přirozené macerace tyto překrásné malé bílé kvítky předají všechny své vlastnosti rafinovanému kokosovému oleji, který se teprve nyní stává nezaměnitelným Monoi de Tahiti.

Vonný olej Monoi de Tahiti je dnes chráněn prestižním označením „výrobek s kontrolovaným značením původu“, které je zárukou pravosti a kvality. Olej Monoi s vynikajícími výživnými a hydratačními vlastnostmi, spojenými s reparačním a vyživujícím účinkem másla Karité, dodává pleti zářivost, hydrataci a zanechává ji hebkou a sametovou na dotek.
ATHENA´S pro vás v této řadě připravil následující kosmetické přípravky.


+ + Kosmetická řada KOKOSOVÉ MLÉKO + +

Kokosová palma (Cocos nucifera ) je jediným druhem v rodu Kokosové palmy Cocos L. 1753; pochází z indonéského souostroví a ve starověku se rozšířila po celém Pacifiku. Poté, co zakotvila u břehů tropických zemí, stala se jejich symbolem. Na každé palmě je 5 až 10 ořechů, každý váží až 2 kila; kokosový ořech je bohatý na draslík, proteiny, uhlohydráty a je velmi výživný. Kokosový ořech je již 4000 let základní složkou výživy obyvatel jižních moří. Na některých ostrovech se dodnes používá jako alternativa mléka pro novorozence. 

Šťáva získávaná ze zralých plodů, nazývaná též „mléko“, je mléčná cukernatá tekutina bohatá na minerální soli, jako jsou hořčík a draslík a aminokyseliny, má osvěžující účinek, obsahuje vitaminy B1, B2, C, PP, zjemňuje pokožku a navrací jí přirozenou rovnováhu
. Řada s kokosovým mlékem obsahuje následující kosmetické výrobky.


+ +
Kosmetická řada s MLÉKEM Z ORCHIDEJE + +

Vanilka plocholistá (Vanilla planifolia) je orchidej, která roste na Madagaskaru a v Indonésii. Její omamná vůně vyvolává pocit pohody a uvolnění. Její cenné mléko dodává přípravkům hedvábnou texturu a jedinečné regenerační a tonifikační účinky. Vlastnosti a přednosti této řady: elegance, ženskost, intenzivní a smyslná vůně bílých květů, regenerační účinky, hedvábný efekt – pokožka díky působení velice kvalitní aktivní látky silikonového typu zanechává pokožku hebkou jako hedvábí, řada rostlinného původu (bez živočišných derivátů), dermatologicky testováno na Univerzitě ve Ferraře, hypoalergenní.

Řada s mlékem z orchideje je složena z následujících výrobků: sprchový gel s regeneračními účinky a hedvábným efektem, tělové mléko, které navrátí pokožce potřebnou hydrataci, multiregenerační tělový krém, osvěžující parfémovaná tělová voda, pleťový krém proti stárnutí, čisticí pleťové mléko pro hloubkové čistění obličeje, očí a dekoltu. Poddejte se intenzivní, smyslné vůni orchidejových květů a prospějete tak nejen pokožce vašeho těla, ale i vašemu duchu.