Telefon: +420 774 500 551
E-mail: info@daruj-darek.cz

Aktivní látky v kosmetice a její účinky

Určitě si řeknete, že o kosmetických přípravcích, o aktivních látkách a o kráse vůbec bylo již napsáno a řečeno tolik, až by se mohlo zdát, že toto téma je vyčerpané. TO JE OMYL. Krása je nekonečný příběh, budeme se jí zabývat stále, neboť je jednou z mnoha ženských a dnes i mužských tužeb. Muži i ženy ji obdivují, básníci opěvují a kosmetický průmysl, kosmetičky nebo my obchodníci s kosmetikou se o ni staráme. 

Čas zastavit nelze, ale proč trochu neošidit matku přírodu? Zatímco v mládí k nám byla štědrá, s přibývajícími roku jí to splácíme i s úroky. Jestliže si u ní nechcete nadělat dluhy, začněte o sebe pečovat. Ne kvůli partnerovi, dětem, nebo kamarádkám, kterým se chcete vyrovnat, ale jenom a výhradně kvůli sobě.

Pravá krása je o zdraví duše a těla, kterým musíte dopřát tu správnou péči. Naší misí je ukázat vám cestu. Kosmetika je nezbytnou součástí této péče, ale na trhu je dnes tolik přípravků, že je opravdu obtížné se v nich vyznat. Jedním z nejdůležitějších parametrů, podle kterých posuzovat kosmetiku, je určitě množství a kvalita aktivních látek obsažených v jednotlivých kosmetických přípravcích. Budeme se snažit vám některé kosmetické aktivní látky přiblížit.

Oleox 105®
Koncentrovaný soubor polyfenolů (především hydroxytyrozolu) z plodu olivovníku, který působí jako prevence proti tvorbě volných radikálů, zodpovědných za stárnutí pleti, díky zvýšené aktivitě antioxidantu testované in vitro s dvojím účinkem:
• ochrana kůže před slunečním zářením UVB; působí jako účinný sluneční filtr
• ochranná bariéra s účinkem proti volným radikálům na úrovni kůže, kde posiluje vnitřní obranné systémy.

Syn-Coll®
Syn-Coll® (název INCI Palmitoyl tripeptide – 5). Malý bioaktivní princip, který proniká do hloubky a stimuluje produkci kolagenu v kůži přímou aktivací TGF-b (transformační růstový faktor). Dokáže významně zredukovat hlubší vrásky a navrátit celkovou kompaktnost pleti. Účinná prevence proti tvorbě vrásek

Gumlange®
Polysacharidový extrakt z mořských řas, který je schopen vytvářet na povrchu pokožky vysoce hydratační ochranný film; tato vrstva zachytává a zadržuje molekuly vody.
• Studie in vivo, týkající se zvýšení hydratace pokožky: + 80% po 3h od aplikace.

Grant-X®
Název dle INCI. Cyklopentasiloxan, voda, polysilikon-11, kyselina aminobutyrylová, síran barnatý, extrakt z pravého ženšenu (panax ginseng), extrakt ze šruchy zelné (portulaca oleracea), extrakt z pupečníku asijského (centella asiatica). Komplex aktivních principů spojených v nanosféře, které jsou absorbovány povrchovými vrstvami pokožky a snižují kontrakce svaloviny, které jsou původcem mimických vrásek, a stimulují buněčnou obranu proti působení volných radikálů.

Mechanismus účinku:
1.GABA (KYS. GAMAAMINOBUTYRYLOVÁ) blokuje kontrakce kožní svaloviny reverzibilní inaktivací (nikoli tak, jako je tomu v případě použití BOTOXU); kontrakce je přenášení nervového elektrického signálu na svalová vlákna prostřednictvím vápenatých kanálů.
2. Způsobuje optický lom světla a jeho rozptýlení tak, aby se viditelně ztenčily i ty nejjemnější vrásky.
3. Směs rostlinných extraktů (extr. z ženšenu, pupečníku, šruchy) s ochranným a antioxidačním účinkem, které působí jako prevence a potlačují mechanismy stárnutí kůže.

Pepha®-Tight
Vysoce aktivní, vytříbená frakce, získaná biotechnologickou cestou z mikrořasy Nannochloropsis oculata.Hlavní složky: polysacharidy, aminokyseliny,vitaminy

Působení:
1. Okamžitě viditelný liftingový-vyhlazující efekt
2. Dlouhodobý účinek: chrání kožní buňky před stresovými faktory, které mohou vyvolávat stárnutí pokožky a ztrátu její pružnosti
3. Dlouhodobý účinek: stimuluje fibroblasty k produkci kolagenu-1,čímž posiluje pojivovou tkáň

TEST ÚČINNOSTI:
• Okamžité vypnutí: + 70% *
• Redukce povrchových vrásek: +26% *
• Regenerace kožních buněk : + 400% **
• Zlepšení kožního tonu: + 24,2 % *
• Ochrana buněk před oxidačním stresem: + 42% **

Extrakt z kořene kosatce Iris Palida
Regenerující, revitalizační, antioxidační. Chrání pokožku a dodává jí tonus a zářivost.


Vyhlazení vrásek díky Athena´s kosmetice